Pehme mööbli valmistamisel on meie töökoja eripäraks ka see, et kõik puitkonstruktsioonid ja raamid teeme ise. Karkasside valmistamiseks kasutame puitu ja vineeri. Jalgade ja ka soklite ning iluliistude tegemiseks ka väärispuitu. Puitühendused kas tapime või kinnitame düüblitega. Alati tarvitame liimi, tugevamate ühenduste puhul polüuretan liime.Pinna viimistluseks kasutame peitsi, lakki, õli ja vaha. Tigudiivanite puhul ka polituuri.
Polstreid on erinevaid. On käsitöömööbel kus polstrik kasutatakse eraldi vedrusid mis seotakse käsitsi istme, käetoe või leeni polstri aluseks mis kaetakse mererohu, karva ja puuvilla vatiga, millele omakorda kinnitatakse õhuke puuvillane riie enne katteriiet.
Kuid on ka poroloonist valmistatud polstreid kus aluspind on kas vedruplokist, sik sak vedrudest, kummivõõdest või jäik vineerplaat. Ka poroloonist polstrid kaetakse vattiiniga mis on sünteetiline. Enne katteriiet sageli lisatakse veel õhuke feiberi kiht.
Poroloonid on erinevate tugevuste ja tihedustega. Istmetes alates 30 kg/ m3 ja tugevusega alates 160 nj. Seljatugedes ja mujal alates 19 kg / m3 ja tugevusega alates 50 nj. Kuid on ka erisegudega poroloone ja tulekindla immutusega poroloone.
Sageli, et saavutada parem istumise pehmus liimitakse poroloonid kihiti ja kaetakse peale vatiini kas siis sulgede kihiga või mõne muu pehmema polsterdus materjaliga.
Eritellimusel valmistatud mööbli puhul saab klient pehmuse variante valida ja nendega tutvuda.
Pehme mööbli katmiseks kasutatakse peamiselt riiet ja nahka. Riiete sortiment on väga suur mis erineb nii koostiselt, tugevuselt kui ka paksuselt. Katteriideid on paljudes erinevates värvides ning mustrites ning nende valmistamise tehnoloogiadki on väga erinevad. Katteriiete üheks tugevuse märgiks on martindale, mis tähendab, et riiedel on testitud höördetugevust. Mida suurem on martindale arv seda vastupidavama hõõrdetugevusega riidega on tegemist. Mööblile algavad need arvud 10 000 martindalest ja jõuavad mitmesaja tuhandeni. Tavaliselt kodumööblile peaks see arv olema alates 25 000 kuni 150 000 ja ühiskondlikes ruumides mitte vähem kui 80 000.
Ka nahkadel nii naturaalsetel kui kunstnahkadel on palju erinevaid sorte ja tehnoloogilisi töötlemise viise. Tavalist kodumööblit tehakse suhteliselt õhukesest ja värvitud nahast. Nõudlikumale kliendile pakutakse paksemaid ja juba immutatud aneliin nahast tooteid.
Kui klient tuleb oma mööblit eritellimusel valima siis tutvustatakse talle neid valiku võimalusi. Sageli on küsimus, et kas saaks sama hinnaga kui poes, kuid poes olev tarbekaup on tehtud kõige odavamatest ja ka kõige vähem vastupidavamatest materjalidest. Eritellimuse eelis seisnebki just paremate materjalide valiku võimalustes.
Tellimiseks on vaja kindlasti teada enam vähem millises disainis peab mööbel olema. Kui suur ja millisesse ruumi peab mahtuma. Need on esialgsed parameetrid. Kuid nendest pole veel abi, et saaks teada hinda, selleks on vaja ikkaga konsulteerida ja konkretiseerida oma tellimise soovi. Ainult pildi kaudu ei ole võimalik täpset hinda pakkuda. Vajalik on tead mis materjale saab kasutada, milline on katteriie ja kas on lisa soove aplikatsioonide näol. Ilupaelad, sissetõmbed, nööbid, tepingud jne.
Kuid alati tasub helistada ja oma soov teada anda, siis saab sealt edasi minna, et jõuda soovitud tulemuseni.